Rajagiri Notice

Notice No:  RSET/PL/N/5163                                                Date : 11/08/2019

    


Rajagiri School of Engineering & Technology

TECHKSHETRA - 2019 -

LIST OF NON-TECHNICAL EVENTS

Branch

Sl. No

Event

Faculty -in-charge

Student
Coordinators

Event Status (APPROVED / REJECTED/ PENDING )

Venue

Time

AEI

1

BIG BOSS

Mr. Naveen N, Ms. Anila Kurakose, Mr. John Paul, Mr. Gireesh T.G., Mr. Binil Joseph M.,

Ephron Martin, Haripriya Kaladharan (S7 AEI)

APPROVED

Emu Cage

10.00 am - 1.30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

CE

2

AMAZING RACE

Ms. Elsa Paul, Ms. Indu Geevar, Mr. Vinayak V.V., Mr. Pinto P.J.

Sharat Paul, Jaison T. Joy (S7 CE)

APPROVED

Central Lawn, Chayakkada back, Premises around college but outside buildings

10.00 am - 3.30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

CSE

3

FOOT BALL MANAGER 2k19

Ms. Dhanya P.M., Ms. Anu Maria Joykutty, Mr. Vinish T.K., Mr. Anson Ponseka

Johan Shaji, Jince P. George  (S7 CS - Beta)

APPROVED

KE LH 11, KE LH 12 Third Floor

10.00 am - 3.00 pm

4

DASAN & VIJAYAN

Mr. Ajith S., Ms. Sangeetha Jamal, Ms. Meharban M.S., Mr. Jishnu Prakash

Chethana Thashnath, Arun Jose (S7 CS- Alpa)

APPROVED

KE LH 7, KE LH 8, KE LH 9, KE LH 10 Third Floor & Chayakkada

10.00 am - 3.30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

EC

5

CREATIVE COOKIES

Ms. Harsha A., Ms. Deepthy G.S., Ms. Maria Vincent

Ann Roy  (S5 EC - Alpha), Nadin Mathew (S5 CSE - Gamma)

APPROVED

Open Space in front of P.G. Block

10.00 am - 1.00 pm

6

BOX CRICKET

Mr. Ajai V. Babu, Mr. Jaison Jacob, Mr. Shaibu Kurian, Mr. Jiju K. Mathew

Jaseem Jamal P., Mohammed Shahimshah (S7 EC - Beta)

APPROVED

Tennis Court

10.00 am - 3.00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

EEE

7

BAND SLAM

Ms. Caroline Ann Sam, Dr. Elizabeth Rita Samuel, Ms. Rinu Alise Koshy, Mr. Thomas K.P., Mr. Vishnu Sankar, Mr. Jaison M.T., Mr. Lipson bernard

Aparna R. Nair, Ashin S. (S7 EEE)

APPROVED

Chavara Hall

11.00 am - 3.30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

IT

8

SUMO

Mr. Binu A., Dr. Neeba E.A., Mr. Micheal Jackson

Neeraj T.K., Muhammed Azharudeen K.J. (S7 IT)

APPROVED

Baskat ball Court

10.00 am - 3.30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

ME

9

Mr. & Ms. TECHKSHETRA

Mr. Krishnaraj P.P., Mr. Jibin Noble, Mr. Rathish T.R., Ms. Swapna Davies, Ms. Rinju Mariam Rolly, Mr. Jinu Johnson

Arun P. Vijayan, Aloshious Jaison (S7 ME - Alpha)

APPROVED

THIRD FLOOR - Seminar Hall - ME dept. (Hall adjacent to Drawing Hall)

10.00 am - 3.30 pm




Principal
Sl No. Date Previous Notices
1281 29-Jun-2020 National Level online workshop on Education 4.0 from 6 July 2020 to 11 July 2020.
1282 26-Jun-2020 Webinar on Stop Worrying! Start Living!!
1283 24-Jun-2020 RED Tales
1284 19-Jun-2020 Webinar on “Evolution of Transformers & Hands on Text generation using GPT2”
1285 18-Jun-2020 MERIT AWARD IN MATHEMATICS AND HUMANITIES
1286 17-Jun-2020 “war room” is constituted
1287 9-Jun-2020 Men’s Hostel Admission 2020-2021
1288 8-Jun-2020 TIME TABLE FOR S2 B.TECH. ONLINE CLASSES - W.E.F. 09-06-2020
1289 5-Jun-2020 Regular online classes for semester 2 students will commence from Tuesday, 9th June 2020 at 10.00am.
1290 29-May-2020 SECOND INTERNAL EXAMINATION - EIGHTH SEMESTER - TIME TABLE
<< | < | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | > | >> |